• 2 października, 2023 6:29 am

Jak prawidłowo konserwować felgi aluminiowe

Jeśli chodzi o najwyższej jakości felgi samochodowe, felgi aluminiowe zajmują wysokie miejsca w rankingach. Ponieważ koła są wykonane z aluminium, są znacznie mocniejsze i zapewniają lepsze przyspieszenie i hamowanie niż zwykłe koła stalowe.

Ponadto felgi aluminiowe poprawiają wygląd Twojego samochodu, nadając mu klasyczny wygląd. Aby jednak te koła lśniły jak nowe, trzeba by było włożyć trochę wysiłku w konserwację.

Przy obsłudze auta często zapominamy o kołach, skupiając się bardziej na karoserii pojazdu. Regularne czyszczenie i konserwacja są tak samo ważne dla kół, jak dla karoserii samochodu. W szczególności felgi ze stopu aluminium wymagają więcej konserwacji niż inne. Odpowiednio konserwowane felgi aluminiowe poprawią wygląd i wartość Twojego samochodu. Tak samo jak w przypadku laptopa, serwis laptopów i czyszczenie raz na jakiś czas nie zaszkodzi.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​odpowiednia pielęgnacja felg aluminiowych nie wymaga dużego nakładu pracy. Okresowe czyszczenie i polerowanie może zachować ich połysk. Jeśli chcesz, aby koła samochodu wyglądały jak nowe, weź pod uwagę następujące kwestie:

Rzeczy, których będziesz potrzebować

Aluminiowe felgi wymagają regularnego czyszczenia i konserwacji. Do czyszczenia kół potrzebna byłaby woda i wąż, miękka szmatka lub rękawica do mycia, szczotka do czyszczenia kół i kilka dużych bawełnianych wacików.

Te duże waciki będą używane do czyszczenia trudno dostępnych miejsc. Trzeba by też kupić łagodny środek do czyszczenia kół i środek do polerowania. Upewnij się jednak, że zarówno środek polerski, jak i środek czyszczący pasują do wykończenia felgi.

Koła i inne aluminiowe części samochodowe są często woskowane lub pokryte przezroczystymi powłokami lub farbami. Dlatego pasta i środek czyszczący muszą iść w parze z powłoką felgi. Jeśli wykończenie felg aluminiowych jest anodowane, należy użyć wazeliny.