• 29 września, 2023 5:55 am

Odkładanie naprawy samochodu – Część II

Porysowany lakier

Podobnie jak w przypadku wgnieceń, zadrapania na lakierze to coś więcej niż tylko kosmetyka. Mogą się powoli, ale z pewnością pogarszać, gdy brud i woda będą atakować „skórę” Twojego samochodu, farbę i lakier, a następnie metal pod spodem.

Istnieje wiele produktów dla majsterkowiczów, które pomogą Ci ukryć małe zadrapania i powinieneś to robić za każdym razem, jeśli zobaczysz nowe. W przypadku większych lub głębszych ran, skonsultuj się z ekspertem i poproś o ich zbadanie tak szybko, jak to możliwe.

Podarta tkanina siedziska

Chociaż istnieje niewielka szansa, że ​​rozdarte siedzenie wpłynie na bezpieczeństwo Twojego samochodu, bez wątpienia jest rozerwanie siedzenia lub, co gorsza – choć rzadziej – przypalenie papierosa, wygląda okropnie i całkowicie psuje wygląd wnętrza każdego samochodu.

Tak samo jak naprawa pomp – warto szybko je naprawić, ponieważ większość pogarsza się z upływem czasu i użytkowania, a na pewno gromadzą brud, więc jest to niehigieniczne. Więc umieść to na swojej liście napraw do wykonania.

Jeśli kiedykolwiek przyjedziesz, aby sprzedać swój samochód, nie będziesz przyciągać kupujących rozdartym siedzeniem, więc zrób to wcześniej niż później. Wszystko, co jest związane z bezpieczeństwem – na przykład uszkodzony pas bezpieczeństwa, powinno zostać zbadane przez eksperta.

Głośny wydech

Układ wydechowy samochodu nie znajduje się na szczycie listy, jeśli chodzi o komponenty, o które martwią się kierowcy. Po pierwsze, są schowane poza zasięgiem wzroku, a to zwykle oznacza również zapomnienie. Tak długo, jak nie słychać hałasu ani wibracji, zostawiasz dobrze w spokoju, prawda?

Biedne stare wydechy utknęły pod samochodem na łasce błota, wody i soli drogowej. Przynajmniej kiedy zaczynają się psuć, zwykle o tym wiesz, dzięki zmianie tonu lub poziomu dźwięku.

Głośny wydech można naprawić, więc zrób to natychmiast. Jeśli będziesz ignorował to zbyt długo, to staniesz przed koniecznością zakupu zupełnie nowego – porażka