• 2 czerwca, 2023 3:44 pm

Czyszczenie felg aluminiowych

Ciepły dzień jest idealny do czyszczenia kół, jednak staraj się unikać robienia tego w bezpośrednim świetle słonecznym. Zacznij od umycia kół wodą. Użycie węża pomoże Ci sięgnąć do wnętrza szprych. Możesz nieco wygiąć wąż, aby usunąć brud z trudnych zakrętów koła.

Ważne jest, aby jak najdokładniej spłukać brud. Pomoże to uniknąć zarysowania powierzchni felgi podczas czyszczenia.

Gdy skończysz mocować koła, namocz szmatkę lub rękawicę w wodzie z mydłem i delikatnie wyszoruj koło. Po dokładnym wyszorowaniu całego koła, spłucz roztwór mydła zwykłą wodą.

Wyczyść wnętrze szprych za pomocą szczotki do kół i dokładnie wypłucz po zakończeniu. Duże waciki pomogą zetrzeć pozostały brud. Po dokładnym wyczyszczeniu kół osusz je czystą szmatką lub ręcznikiem.

Woskowanie i polerowanie

Podczas gdy niektóre koła wymagają polerowania, inne wymagają wosku. Rodzaj używanego wosku lub pasty zależy od wykończenia felgi. Jeśli felga ma chromowane wykończenie, będziesz musiał użyć chromowanego środka do polerowania. Jeśli felgi aluminiowe są polerowane, wybierz polerowanie aluminium. W przypadku kół malowanych lub powlekanych do ochrony wykończenia wybierz dobrej jakości wosk samochodowy. W tym artykule już nie możemy porównać tych czynności do laptopów, chociaż jeśli chcesz żeby Twój Macbook, wyglądał jak nowy – starego oddajesz na skup Apple i voilà

Nałóż wosk lub pastę za pomocą czystej szmatki i wypoleruj, aż stanie się błyszczący. W przypadku anodowanych kół polerowanie nie jest konieczne. W takim przypadku wystarczy cienka warstwa wazeliny.

Ładne i błyszczące felgi aluminiowe mogą znacznie poprawić wygląd Twojego samochodu, jednocześnie poprawiając jego ogólne osiągi. Skorzystaj z tych wskazówek, aby przywrócić blask kołom Twojego samochodu.