Dwa incydenty związane z nietrzeźwymi kierowcami miały miejsce w Brzegu, w wyniku których interweniowali funkcjonariusze policji. W obu przypadkach mężczyźni będą musieli odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem. Pierwszy z zatrzymanych miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie, drugi zaś jechał z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów, nie zdając sobie sprawy z tego, że nie może kierować.
39-letni kierowca toyoty został zatrzymany dzięki szybkiej reakcji świadków, którzy zauważyli nietrzeźwego mężczyznę i zadzwonili na numer alarmowy. Po przybyciu na miejsce, mundurowi potwierdzili zgłoszenie, a badanie alkomatem ujawniło obecność blisko 2 promili alkoholu w jego organizmie. Ostatecznie mężczyzna został ukarany za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, co może skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi, w tym karą do 3 lat więzienia, wysoką grzywną oraz sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.
W innym przypadku, 23-letni kierowca renault został zatrzymany przez policję podczas rutynowej kontroli prędkości. Młody mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym, prowadząc z prędkością bliską 70 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Co gorsza, miał on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów nałożony przez sąd, o którym nie miał pojęcia. Obecnie, podobnie jak w przypadku zatrzymanego 39-latka, grozi mu odpowiedzialność karna oraz wydłużenie zakazu prowadzenia pojazdów, potencjalnie nawet do 15 lat.
Źródło: Policja Brzeg
Oceń: Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policję w Brzegu
Zobacz Także

