W Bibliotece Centralnej przy ul. Jana Pawła II 5 miały miejsce kolejne warsztaty w ramach cyklu „Zaczytani w sztuce”. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w haftowaniu oraz tworzeniu ręcznie wykonanych kartek, co zaowocowało niezwykle pomysłowymi pracami. Spotkanie stało się również platformą do dyskusji na temat Konkursu Chopinowskiego i fascynującego życia Fryderyka Chopina.
Podczas warsztatów, uczestnicy wykazali się dużą inwencją twórczą, co potwierdziły powstające hafty i kartki. Każda z prac zachwycała starannością i oryginalnością, podkreślając talent lokalnych mieszkańców do sztuki rękodzielniczej. To wydarzenie stanowiło świetne połączenie kreatywności z pasją do muzyki, a sama atmosfera sprzyjała wymianie doświadczeń artystycznych.
Dodatkowo, spotkanie umożliwiło uczestnikom rozmowy o Konkursie Chopinowskim, który miał miejsce w październiku. Mówiono o wybitnej twórczości Chopina oraz interesujących faktach z jego życia, co wzbogaciło wiedzę obecnych. Dla chętnych do pogłębienia tematu, biblioteka oferuje książki poświęcone Chopinowi oraz jego muzyce, zachęcając do dalszego odkrywania historii tego wielkiego kompozytora.
Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Brzegu
Oceń: Warsztaty artystyczne w Bibliotece Centralnej – kreatywność i rozmowy o Chopinie
Zobacz Także



