Od wtorku, 16 czerwca 2026 roku, w Gminie Brzeg wejdą w życie nowe przepisy dotyczące sprzedaży alkoholu. Ograniczenia będą obejmować nocną sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem zakupu. Klienci nie będą mogli nabywać alkoholu w sklepach, marketach ani na stacjach paliw w godzinach nocnych. W związku z nowymi regulacjami, lokale gastronomiczne będą mogły nadal serwować alkohol.
Nowe zasady będą obowiązywały od godziny 23:00 do 6:00, co oznacza, że po godzinie 23:00 dostęp do alkoholu w punktach sprzedaży zostanie całkowicie zablokowany. Tego typu ograniczenia mają na celu poprawę bezpieczeństwa publicznego oraz ograniczenie problemów związanych z nadmiernym spożyciem alkoholu w nocy.
Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu został wprowadzony na podstawie Uchwały Nr XXXI/227/26 Rady Miejskiej Brzegu, przyjętej 28 maja 2026 roku. Przedsiębiorcy będą mieli obowiązek dostosowania swojej działalności do nowych przepisów, natomiast mieszkańcy zachęcani są do zapoznania się z wprowadzonymi zmianami, aby uniknąć nieporozumień związanych z dostępnością alkoholu.
Źródło: Urząd Miasta Brzeg
Oceń: Nocna prohibicja w Brzegu – nowe przepisy od 16 czerwca 2026 r.
Zobacz Także



