W Brzegu odbył się IV Wiosenny Festiwal Twórczości Szkolnej, który zgromadził utalentowanych uczniów szkół podstawowych. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności w różnych dziedzinach sztuki, takich jak taniec, muzyka, teatr, fotografia i plastyka. Festiwal stanowi platformę, na której dzieci mogą odkrywać tajniki tworzenia sztuki przy wsparciu doświadczonych jurorów. Jego organizacja przyniosła wiele pozytywnych emocji, zarówno dla uczestników, jak i dla rodziny oraz przyjaciół młodych twórców.
Festiwal miał miejsce w Brzeskim Centrum Kultury, gdzie młodzi artyści, często po raz pierwszy, mieli okazję zaprezentować swoje osiągnięcia publiczności. W jury zasiedli eksperci z różnych dziedzin, co dodatkowo podnosiło rangę całego wydarzenia. Uczniowie mogli liczyć na konstruktywną ocenę swoich prac oraz cenne uwagi od profesjonalistów, co z pewnością posłuży im w przyszłości.
Podczas uroczystej gali, która miała miejsce 22 kwietnia 2026 roku, nagrody dla zwycięzców wręczyła Burmistrzyni Brzegu, Violetta Jaskólska-Palus. Wydarzenie dostarczyło wielu emocji, a obecność rodziców i bliskich dodała uroczystości radości. Podziękowania skierowano także do organizatorów festiwalu, w tym do Zuzanny Bartczak, która odpowiadała za jego przebieg. Gratulacje dla wszystkich uczestników, którzy pokazali swoje talenty oraz pasję do sztuki, były na porządku dziennym, a atmosfera święta twórczości na długo pozostanie w pamięci lokalnej społeczności.
Źródło: Urząd Miasta Brzeg
Oceń: IV Wiosenny Festiwal Twórczości Szkolnej w Brzegu
Zobacz Także

