Mieszkańcy Brzegu mogą cieszyć się z ukończenia kolejnych inwestycji w zakresie poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Dwa przejścia w okolicy dworca PKP zyskają nową infrastrukturę w ramach trzeciej edycji Marszałkowskiego programu „SUPER ZEBRA”. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 110 tys. zł na każde przejście, realizacja projektu ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Prace rozpoczną się w drugiej połowie bieżącego roku.
Oba przejścia, które zostaną udoskonalone, znajdują się w strategicznych lokalizacjach: jedno z nich znajduje się naprzeciwko dworca PKP i prowadzi w stronę centrum przesiadkowego, natomiast drugie mieści się blisko wiaduktu kolejowego, kierując pieszych w stronę ulicy Szkolnej. W ramach projektu zaplanowano budowę nowoczesnego oświetlenia, które będzie wzorowane na rozwiązaniach aplikowanych wcześniej na ul. Słowackiego.
W zakres realizowanych prac wchodzi także instalacja lamp wczesnego ostrzegania oraz aktywnych punktowych elementów odblaskowych w jezdni. Poza tym przewidziano wymianę nawierzchni wokół przejść oraz modernizację oznakowania zarówno pionowego, jak i poziomego. Warto zaznaczyć, że prace będą miały na celu nie tylko poprawę bezpieczeństwa, ale również komfortu pieszych poruszających się po tym obszarze miasta.
Źródło: Urząd Miasta Brzeg
Oceń: Bezpieczeństwo pieszych w Brzegu: Nowe przejścia w ramach programu „SUPER ZEBRA”
Zobacz Także


