UWAGA! Dołącz do nowej grupy Brzeg - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Policjanci w Brzegu wprowadzają młodzież w świat służby mundurowej


Spotkanie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu z uczniami klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 3 miało na celu przybliżenie młodzieży tematyki związanej z pracą policjanta. W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnorodnym sprzętem policyjnym, który wzbudził ich ogromne zainteresowanie. Policjanci nie tylko opowiadali o swojej służbie, ale także zachęcali młodych ludzi do rozważenia przyszłości związanej z mundurem.

W ramach spotkania funkcjonariusze poruszyli kwestie odpowiedzialności karnej nieletnich oraz przeciwdziałania przemocy wśród rówieśników. Dzięki temu młodzież miała szansę na zrozumienie, jakie zagrożenia mogą ich dotyczyć, a także jakie są metody ich unikania. Policjanci przybliżyli uczniom różne aspekty swojej pracy, co mogło wpłynąć na ich dalsze plany edukacyjne.

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zobaczyć takie elementy sprzętu jak kajdanki, kamizelka kuloodporna oraz radiostacja, co dodatkowo zainteresowało młodzież. Funkcjonariusze przedstawili również zestaw przeciwuderzeniowy, który jest wykorzystywany podczas zabezpieczania wydarzeń masowych, takich jak mecze. Możliwość poznania takiego sprzętu mogła być motywacją dla młodych ludzi do rozważenia kariery w służbach mundurowych, na przykład w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu, gdzie kształci się przyszłych techników-informatyków w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Źródło: Policja Brzeg


Oceń: Policjanci w Brzegu wprowadzają młodzież w świat służby mundurowej

Średnia ocena:4.88 Liczba ocen:20


Zobacz Także