Rozpoczęła się rekrutacja do ogólnopolskiego konkursu „Odblaskowa Szkoła”, który jest skierowany do uczniów szkół podstawowych w województwie opolskim. Celem konkursu jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym poprzez edukację i świadomość zagrożeń. Organizowane od 2010 roku przedsięwzięcie zdobyło uznanie i skutecznie edukuje najmłodszych w zakresie zasad ruchu drogowego. Warto zaznaczyć, że w nadchodzących latach konkurs obejmie wszystkie województwa w Polsce.
Bezpieczeństwo dzieci to kluczowy element działań policyjnych, dlatego tak ważna jest ich edukacja, szczególnie w kontekście ruchu drogowego. Dotychczasowy sukces konkursu „Odblaskowa Szkoła” może posłużyć jako model do dalszego rozwoju. Od momentu rozpoczęcia w 2010 roku, do konkursu przystąpiło 4,5 tys. szkół podstawowych, a działania edukacyjne dotarły do przeszło 900 tys. uczniów. Konkursy plastyczne oraz te związane z wiedzą o bezpieczeństwie odbyły się łącznie 4 tysiące razy, co świadczy o dużym zaangażowaniu zarówno nauczycieli, jak i uczniów.
W nowej edycji, przewidziano, że Opolski Wojewódzki Laureat zostanie wybrany przez Komisję Konkursową Komendanta Głównego Policji. Wyłoniony laureat z województwa opolskiego weźmie następnie udział w pilotażowym etapie ogólnopolskiego konkursu. Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu oraz zasad uczestnictwa w „Odblaskowej Szkole” dostępne są w dokumentach zamieszczonych do pobrania w serwisie. Uczestnictwo w koncursie to doskonała okazja, by podnieść świadomość dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Źródło: Policja Brzeg
Oceń: Ogólnopolski konkurs „Odblaskowa Szkoła” – zaproszenie do udziału
Zobacz Także