UWAGA! Dołącz do nowej grupy Brzeg - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Efekty akcji „Trzeźwy poranek” na drogach Brzegu


W dniu dzisiejszym, policjanci z brzeskiej drogówki przeprowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwy poranek”, w ramach której skontrolowano trzeźwość kierowców na lokalnych drogach. W ciągu trzech godzin funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 200 kierowców, z czego dwóch zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. Akcja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz eliminację nietrzeźwych prowadzących pojazdy.

Akcja miała miejsce na drogach wylotowych z Brzegu i rozpoczęła się we wczesnych godzinach porannych. Policjanci byli zdeterminowani, aby zidentyfikować i ukarać kierowców, którzy zlekceważyli przepisy dotyczące prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu. Wśród zatrzymanych był 30-letni mężczyzna, który w momencie zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie, a także 56-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego z wynikiem bliskim 0,5 promila.

Zatrzymani kierowcy stracili swoje uprawnienia do prowadzenia pojazdów i będą musieli ponieść konsekwencje prawne, które mogą obejmować wysokie grzywny oraz zakazy prowadzenia. Młodszy z mężczyzn, który kierował pod wpływem alkoholu, może również zmierzyć się z karą pozbawienia wolności do 2 lat. Policja apeluje do mieszkańców Brzegu o czujność w przypadku zauważenia nietrzeźwych kierowców i o reagowanie w takich sytuacjach, co znacznie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Źródło: Policja Brzeg


Oceń: Efekty akcji „Trzeźwy poranek” na drogach Brzegu

Średnia ocena:4.76 Liczba ocen:25


Zobacz Także