• 22 marca, 2023 1:18 am

Porady: Dlaczego moja skrzynia biegów się przegrzewa?

ByRedakcja

kw. 26, 2022

Twoja skrzynia biegów się przegrzewa? Jeśli poczujesz zapach spalenizny wydobywający się ze skrzyni biegów, ważne jest, abyś pojechał swoim samochodem prosto do specjalisty. Co więcej, jeśli jest na prawdę złe – zatrzymaj się i wezwij pomoc drogową, aby uniknąć dalszego uszkodzenia skrzyni biegów. 

Mechanicy informują, że przegrzanie skrzyni biegów jest spowodowane niskim poziomem płynu w skrzyni biegów lub innym problemem. To tylko jeden objaw, że Twoja skrzynia biegów wymaga naprawy. Oto inne oznaki.

Wyciekający płyn przekładniowy

Jeśli z Twojej skrzyni biegów wycieka płyn, który ją chroni, możliwe, że dalsze ​​używanie samochodu spowoduje uszkodzenie skrzyni biegów. Płyn przekładniowy może wyciekać między innymi z uszczelek lub uszczelek układu, miski przekładni i przemiennika momentu obrotowego. Dbajmy o nasz samochód, to nie jest smartfon, którego wymieniamy po roku na innego, tutaj nie przyda ci się poradnik iPhone

Problemy ze zmianą biegów

Twoja skrzynia biegów zdecydowanie musi być serwisowana, jeśli ma problemy ze zmianą biegów. Może się wahać, zanim zmieni biegi, ześlizgnąć się z biegu lub zmienić biegi zbyt wcześnie. Jeśli zauważysz jakąkolwiek różnice w sposobie, w jaki skrzynia biegów działa – udaj się na kontrolę pozjadu. 

Ciężka zmiana biegów

Na przykład, jeśli twój pojazd szarpie się, gdy skrzynia biegów zmienia bieg, prawdopodobnie masz niski poziom płynu w skrzyni biegów lub problem z samymi biegami. Oprócz zmiany obrotów silnika automatyczna skrzynia biegów powinna płynnie zmieniać biegi.

Dziwne dźwięki transmisji

Nie powinieneś też słyszeć dziwnych dźwięków transmisji. Nie powinieneś słyszeć zgrzytania, piszczenia ani stukania. Nie powinieneś też słyszeć buczenia.. Jeśli usłyszysz któryś z tych dźwięków, natychmiast sprawdź transmisję.

Nieodpowiadająca transmisja

Wszystkie te rzeczy mogą w końcu doprowadzić do braku odpowiedzi. Oznacza to, że skrzynia biegów nie wejdzie na bieg po zmianie biegu na silnik lub bieg wsteczny. Może również odmówić zmiany biegu, gdy zajdzie taka potrzeba.

Sprawdź lampkę ostrzegawczą silnika

Wreszcie, możesz również zauważyć problem jeśli jest podświetlona lampka ostrzegawcza check engine. Jest to na pewno wskazówka, że ​​coś jest nie tak z silnikiem. W tym przypadku problem dotyczy transmisji. Lampka pozostanie włączona do czasu naprawy skrzyni biegów.